Menu
Aktuality

Zveme Vás na mezinárodní workshop "Výzkum v chovu prasat – Research in pig breeding", který se koná 17. října 2017 od 9:00 v penzionu Pod rozhlednou ve Vrbici u Kostelce nad Orlicí .

Workshop je pořádán za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství.

celý text

Zveme Vás do Větrného Jeníkova na seminář "Optimalizace českého národního programu pro šlechtění prasat".

Seminář se koná ve čtvrtek 19.10.2017 od 10:00 v Kulturním domě ve Větrném Jeníkově za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství.

celý text

Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. se velmi úspěšně prezentoval na výstavě "podzimní ZEMĚDĚLEC", která se uskutečnila ve dnech 5. – 8. října 2017 v Lysé nad Labem. Souběžně s podzimní výstavou ZEMĚDĚLEC 2017 se uskutečnil již 22. ročník výstavy NÁŠ CHOV.
Expozice Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i. se nacházela v hale H1 s prezentací "Genetické zdroje známé neznámé".

celý text

Dne 6.10.2017 se uskutečnila  v Národním zemědělském muzeu na Letné Noc vědců. Tématem letošního ročníku byla „Mobilita“.

V rámci interaktivních prezentací se představil i Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. s prezentací „Vidím neviditelné aneb  před termokamerou neutečeš“.

TV Zemědělec

celý text

Nová odborná publikace Ing. Zdeňka Volka, Ph.D.  "Základy výživy a krmení brojlerových králíků" pro chovatele brojlerových králíků.

Cílem odborné publikace je popsat hlavní faktory výživy a strategie krmení intenzivně chovaných brojlerových králíků.

celý text

Zveme Vás na XIV. celostátní seminář s mezinárodní účastí "Nové směry v intenzivních a zájmových chovech králíků".

 

celý text

Laboratoř molekulární genetiky, součást oddělení Genetiky a šlechtění, dokončuje vývoj nové, ekonomicky optimalizované metodiky testování barev u koní.

Finanční podporu projektu s názvem "Metodika pro rutinní stanovování genotypu zbarvení koní" poskytla Technologická agentura České republiky TA ČR GAMA PP1 TG01010082.

celý text