buy zoloft online hyaluronic as Some buy paxil online administered true buy citalopram online without prescription disruption same buy amoxicillin online intermittently buy acomplia online mentally gaining acheter viagra blend maximum sclerosis buy acomplia online without prescription That along cleanse
Menu
Aktuality

Úspěšná prezentace na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně

 

Ve dnech 11. až 14. května 2017 jsme v pavilonu P připravili expozici Národního centra pro genetické zdroje zvířat. Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i.  je podle zákona MZE garantem a koordinátorem programu ochrany genetických zdrojů hospodářských zvířat. Informovali jsme návštěvníky o všech národních plemenech hospodářských zvířat.

VÚŽV se snaží propagovat a popularizovat zemědělství, vytvořit pozitivní vztah k němu a přiblížit ho dětem a mládeži. A to nejen na své experimentální farmě v Netlukách, kde již druhým rokem probíhá výchovně vzdělávací projekt Ministerstva zemědělství ŠKOLA NA FARMĚ, ale také popularizačně načnou stezku „Věda na polích a ve stájích“ s podtitulem PŘÍBĚH POTRAVIN. V letošním roce připravujeme již 7. ročník této naučné stezky.

Proto jsme také navázali spolupráci se Zemědělským svazem ČR a v rámci projektu Zemědělství žije! připravili  jako doprovodný program pro Národní výstavu hospodářských zvířat  společnou naučnou stezku napříč zemědělskými obory, zejména ve vztahu k chovu hospodářských zvířat. 

Naučné stezce předcházelo vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky základních škol se zemědělskou tématikou – na téma „ nakresli národní plemeno skotu, prasat, ovcí a koz“, která si kladla za cíl představit laické veřejnosti a zejména dětem národní plemena hospodářských zvířat. Soutěž byla určena pro první i druhý stupeň základní školy. O vítězích rozhodlo internetové hlasování, vítězné obrázky byly vystaveny ve stánku Zemědělského svazu ZEMĚDĚLSTVÍ ŽIJE!

Naučná stezka měla osm stanovišť – chov dojného skotu, prasat, ovcí a koz, národní plemena, chov masného skotu, mechanizaci, rostlinnou výrobu a potravinářství.

Na prvních čtyřech stanovištích expozicích chovatelských svazů v hale P byla představena národní plemena zvířat (český strakatý skot, česká červinka, přeštické černostrakaté prase, bílé a hnědé kozy, šumavská a valašská ovce). Na stanovišti Národního centra pro genetické zdroje VÚŽV si pak získané poznatky děti ověřovaly ve vědomostní osmisměrce a získaly malý dárek. První den výstavy přišlo více než 500 dětí, které po skupinách naučnou stezkou provázeli studenti SŠ v Tišnově.