Menu
Aktuality

úspěšný PŘÍBĚH POTRAVIN

 

Dne 9. a 10. června 2017 se konal již 7. ročník popularizační naučné stezky "Věda na polích a ve stájích" s podtitulem PŘÍBĚH POTRAVIN, za vysokého zájmu nejen žáků základních škol, resp. učitelů, ale i veřejnosti.

Naučná stezka byla koncipována jako dvoudenní akce

  • páteční program byl připraven pro žáky I. stupně základních škol,
  • sobotní program pro širokou veřejnost.

PŘÍBĚH POTRAVIN - 9. června 2017

Naučné stezky se zúčastnilo 401 žáků z 12 základních a mateřských škol z okolí.

 

PŘÍBĚH POTRAVIN - 10. června 2017

Naučná stezka měla 7 stanovišť (POLÍČKA, MALÁ FARMA, DVOREK U MELČŮ, VĚDA PRO SLEPIČKU A KRÁLÍKA, ZEMĚDĚLSTVÍ ŽIJE!, KŮŇ JAKO KONÍČEK, CHOV JELENŮ), na každém stanovišti byli připraveni odborní pracovníci - zaměstnanci, kteří zodpovídali všetečné dotazy nejen dětí, ale i rodičů.  Děti na jednotlivých stanovištích vyplňovaly jednoduchý test, resp. křížovku a za správně vyplněnou křížovku – tajenku – byla pro děti v cíli naučné stezky připravena odměna.

ruční dojení pomazlení s králíčky drbadlo pro skot.. jak to funguje..    
praktická ukázka chovu včel koza bílá a hnědá krátkosrstá venkovní individuální boudy pro telata    
praktická ukázka zpracování ryb ovce romanovská Národní zemědělské muzeum    
pokusy s mlékem kůň jako koníček odměny..    
chov jelenů pokusy na "políčkách" České zemědělské univerzity a společnosti Selgen

Druhého dne připraveného pro širokou veřejnost, se zúčastnilo 795 školních a předškolních dětí. Kromě nich navštívily naši akci další děti v doprovodu rodičů, prarodičů, přišly i maminky s kočárky, skupiny cykloturistů - celkem více než 2400 účastníků.

Děti i dospělí byli velmi mile překvapeni rozsahem, pestrostí a kvalitou připraveného programu a z odměn měli upřímnou radost. Věříme, že se k nám budou vracet i na další ročník.

Na bezpečnost účastníků naučné stezky dohlíželi po oba dva dny příslušníci Městské policie Praha 15, z detašovaného pracoviště v Praze Uhříněvsi.