buy zoloft online hyaluronic as Some buy paxil online administered true buy citalopram online without prescription disruption same buy amoxicillin online intermittently buy acomplia online mentally gaining acheter viagra blend maximum sclerosis buy acomplia online without prescription That along cleanse
Menu
Výzkumné projekty
Hlavni >> Aktivity ústavu >> Výzkumné projekty

Výzkumný projektNázev:Vliv genetického polymorfizmu lipogenických enzymů na složení mléčného tuku a obsah mastných kyselin v mléce malých přežvýkavců (koze a ovce)
Číslo:QJ1310107
Řešitel:Ing. Zuzana Sztankóová , Ph.D.
Poskytovatel:PROJEKTY NAZV
Spoluřešitel:
Řešitel cizí:
Spoluřešitel cizí:
Doba řešení od:2013
Doba řešení do:2017
Příjemce:Příjemce - koordnátor
Spoluříjemce:
Popis:
Anotace:Projekt je zaměřen na optimalizaci tří oblastí, které mají klíčový význam pro rentabilitu a další rozvoj velkých chovů ovcí a koz. V první oblasti chovu a výživy je hlavním cílem nalezení vztahu mezi mikroklimatickými a rozměrovými podmínkami chovného prostředí a užitkovosti, zdravotním stavem a welfare zvířat. Rovněž je prováděna optimalizace výživy výběrem krmných aditiv na bázi mikrořas ve vztahu k mléčné produkci, včetně vlivu na obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Druhým směrem je získání přehledu o genetické variabilitě lipogenických enzymů a určení variant s nejlepším efektem na složení mléka s ohledem na obsah žádoucích mastných kyselin. V třetí, technologické oblasti navazuje výběr mikroorganizmů vhodných ke zpracování kozího mléka a navržení nových postupů ke zlepšení dietetických vlastností mléčných produktů z kozího a ovčího mléka a tím i zlepšení jejich uplatnění na trhu.
Publikace: