Hospodářství Výzkumného ústavu živočišné výroby v Netlukách bude v pátek 8. října patřit uhříněveským žákům

Dne 8. října 2021 jsme v rámci oslav sedmdesátého výročí založení Výzkumného ústavu živočišné výroby, v. v. i. v Uhříněvsi, připravili pro  žáky prvního stupně všech uhříněveských základních škol popularizační akci, naučnou stezku po farmě, tzv. podzimní Příběh potravin. Program je pro žáky připraven od 8:00 do 12:00 hodin, žáci si společně s průvodci projdou farmu, kde budou připravena stanoviště nejen VÚŽV, ale i společnosti Selgen, a.s., České zemědělské univerzitě v Praze a Zemědělskému svazu ČR, projektu Zemědělství žije!

 


Žáci se populární formou seznámí s chovem skotu a prasat na farmě, životními projevy a potřebami, s chovem plemen skotu a prasat zařazených do Národního programu, chovaných na farmě v Netlukách – české červinky, českého strakatého skotu a přeštického černostrakatého prasete. Žáci se dozví vše nejen o chodu farmy, ale i o zemědělství, vyzkouší si jak se vločkuje oves nebo si své dovednosti ověří v bramborové dílničce.

Programu se zúčastní žáci prvního stupně všech tří základních škol v Uhříněvsi – Základní školy Bří Jandusů, Základní školy U Obory a Základní školy Vachkova.

Těšíme se.


 

VÚŽV v.v.i. > Pozvánky na akce