Krmná směs pro výkrm brojlerových kuřat

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ŽIVOČIŠNÉ VÝROBY, v.v.i. V UHŘÍNĚVSI. Krmná směs pro výkrm brojlerových kuřat. Autoři: ENGLMAIEROVÁ, Michaela, SKŘIVAN, Miloš a SKŘIVANOVÁ, Věra.. Česká republika. Užitný vzor CZ 36290 U1. 2022-08-18.
Kateg. publikaceUžitný vzor, prototyp, právní norma, ověřená technologie
Interní odkaz22117.pdf
Abstrakt

Nová krmná směs pro výkrm kuřat obsahující pšenici, kukuřici, sójový extrahovaný šrot, pšeničné otruby, řepkový olej, minerální látky, aminokyseliny, vitaminy, konopné a lněné semínko zvyšuje živou hmotnost kuřat na konci výkrmu, obsah γ-tokoferolu a n-3 polynenasycených mastných kyselin v prsním svalstvu a pevnost holenní kosti kuřat a snižuje poměr n-6/n-3 polynenasycených mastných kyselin v mase. Zkrmování této krmné směsi tak vede nejen ke zlepšení užitkovosti a kvality kostí, což naznačuje zvýšení životních podmínek chovu, ale i ke zvýšení ukládání látek důležitých z hlediska zdraví lidí a prodloužení stability potažmo trvanlivosti produktů.

ProjektTransfer výsledků výzkumu, vývoje a inovací do praxe v oblasti chovu hospodářských zvířat a jeho další ekonomické zefektivnění, Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace
OdděleníFyziologie výživy a jakost produkce