Krmná směs pro výkrm brojlerových kuřat

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ŽIVOČIŠNÉ VÝROBY, v.v.i. V UHŘÍNĚVSI. Krmná směs pro výkrm brojlerových kuřat. Autoři: ENGLMAIEROVÁ, Michaela, SKŘIVAN, Miloš a SKŘIVANOVÁ, Věra.. Česká republika. Užitný vzor CZ 36290 U1. 2022-08-18.
Kateg. publikaceUžitný vzor; prototyp; právní norma; ověřená technologie
Interní odkaz22117.pdf
Abstrakt

Nová krmná směs pro výkrm kuřat obsahující pšenici, kukuřici, sójový extrahovaný šrot, pšeničné otruby, řepkový olej, minerální látky, aminokyseliny, vitaminy, konopné a lněné semínko zvyšuje živou hmotnost kuřat na konci výkrmu, obsah γ-tokoferolu a n-3 polynenasycených mastných kyselin v prsním svalstvu a pevnost holenní kosti kuřat a snižuje poměr n-6/n-3 polynenasycených mastných kyselin v mase. Zkrmování této krmné směsi tak vede nejen ke zlepšení užitkovosti a kvality kostí, což naznačuje zvýšení životních podmínek chovu, ale i ke zvýšení ukládání látek důležitých z hlediska zdraví lidí a prodloužení stability potažmo trvanlivosti produktů.

ProjektTransfer výsledků výzkumu, vývoje a inovací do praxe v oblasti chovu hospodářských zvířat a jeho další ekonomické zefektivnění, Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace
OdděleníFyziologie výživy a jakost produkce