ODBORNÝ PRACOVNÍK MOLEKULÁRNÍ GENETIKY

Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. hledá vhodného kandidáta
Náplň práceOddělení genetiky a šlechtění hospodářských zvířat hledá molekulárního biologa nebo genetika na pozici samostatného výzkumného pracovníka. Vědecký program laboratoře je orientován na genetiku a genomiku užitkových i funkčních znaků, stanovení efektů genů, genovou expresi, vývoj metod genotypování.
PožadujemeVysokoškolské vzdělání přírodovědného, zemědělského, veterinárního nebo podobného směru. Vědecká hodnost je výhodou, ale nikoliv podmínkou. Praktické laboratorní dovednosti a zkušenosti s molekulárními analýzami – např. izolace nukleových kyselin, příprava PCR a qPCR, genotypování, elektroforéza, aj. Plánování a vyhodnocování experimentů, příprava pracovních databází, zavádění nových technik. Podíl na zajištění provozní činnosti laboratoře, včetně kontaktů s dodavateli a chovateli. Orientace v biotechnologických databázích a depositech, dobrá znalost základů bioinformatiky, webových nástrojů a biologické statistiky. Analýza velkých objemů molekulárních dat a příprava databází pro statistické analýzy programem SAS výhodou. Pravidelná publikační aktivita, podávání žádostí vědeckých grantů. Samostatnost, pečlivost, komunikační dovednosti, aktivní znalost angličtiny. Vybranému pracovníku bude poskytnuta veškerá pomoc se zapracováním, podmínkou je ochota učit se a snaha rozvíjet se.
NabízímeTarifní platové zařazení odpovídající veřejné výzkumné instituci, osobní ohodnocení, flexibilní pracovní doba 5 týdnů dovolené Možnost dalšího - postgraduálního vzdělání a zahraničních stáží Bydlení na podnikové ubytovně v Uhříněvsi, příspěvky na stravování v podnikové jídelně, penzijní připojištění, sociální program, sportovní vyžití (posilovna, volejbal, badminton)
Uzávěrka přihlášek30.6.2023