Výsledky obrázkové soutěže

Obrázková soutěž, kterou připravil Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi, zná své vítěze.

Tématem obrázkové soutěže bylo „Národní plemena skotu, prasat, ovcí a koz“. Děti malovaly obrázky ve dvou soutěžních kategoriích – první stupeň a druhý stupeň. V každé kategorii bylo nominováno 20 obrázků. O vítězích rozhodlo internetové hlasování, v němž se sešlo téměř 2500 hlasů!

Soutěž si kladla za cíl představit laické veřejnosti a zejména dětem národní plemena hospodářských zvířat. Připravil ji Zemědělský svaz ČR pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi v rámci Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat MZe.

Kategorie 1. stupeň

1. místo: Karolína Valentová, 8 let, FZŠ Chodovická, Praha 9, 269 hlasů

2. místo: Jakub Lipš, 11 let, ZŠ Ladova, Litoměřice, 234 hlasů

3. místo: Barbora Štěpánková, 7 let, FZŠ Chodovická, Praha 9, 227 hlasů

 

Kategorie 2. stupeň

1. místo: Lenka Kmoníčková, 15 let, DDM Alfa op. Delta, Pardubice, 134 hlasů

2. místo: Julie Jonková, 12 let, Masarykova ZŠ Klánovice, Praha 9, 129 hlasů

3. místo: Jaroslav Putík, 14 let, ZŠ a SŠ Uhříněves, Praha 10, 95 hlasů

Cenu poroty získala Sára Sahulová, 11 let, ZŠ Ladova Litoměřice

Do výtvarné soutěže přišlo 350 obrázků z 34 základních škol. Vítězné obrázky budou vystaveny na Národní výstavě hospodářských zvířat, která se uskuteční 11. až 14. května 2017 na výstavišti BVV v Brně.

Výhercům předáme po domluvě věcné ceny, které do soutěže věnovali Zemědělský svaz ČR, VÚŽV, STROM Praha, Lemken Czech, Agromachinery, Zemědělský týdeník a Stes, a.s.

 

VÚŽV v.v.i. > Nezařazené