Informace k připravovaným akcím

 • Noc vědců v Národním zemědělském muzeu aneb jak dobrodružná může být zemědělská věda

  Noc vědců v Národním zemědělském muzeu aneb jak dobrodružná může být zemědělská věda

  Už sedmým rokem se Národní zemědělské muzeum promění v centrum zemědělské vědy. Tématem letošního ročníku je „Tajemství“. Svá tajemství vám na Noci vědců v pátek 6. října 2023 poodhalí i výzkumníci z Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i., a to na jednom z desítek stanovišť s názvem „Proč máš tak velké uši a huňatý kožíšek?“
 • Biosekurita – základ ochrany chovů před zavlečením původců infekčních chorob

  Biosekurita – základ ochrany chovů před zavlečením původců infekčních chorob

  Česká technologická platforma pro zemědělství, Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. a Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i. ve spolupráci s Veterinární univerzitou Brno a Mendelovou univerzitou v Brně si Vás dovolují pozvat na seminář VÚVeL ACADEMY „Biosekurita – základ ochrany chovů před zavlečením původců infekčních chorob“.
 • Zveme Vás do pavilonu T1 českobudějovického výstaviště na 49. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka

  Zveme Vás do pavilonu T1 českobudějovického výstaviště na 49. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka

  49. ročník Země živitelky začíná ve čtvrtek 24. srpna 2023. Podtitulem letošního ročníku je „Na cestě k udržitelnosti“. Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. se bude prezentovat společně s ostatními výzkumnými institucemi Ministerstva zemědělství ve společné expozici v pavilonu T1 českobudějovického výstaviště. Těšíme se na Vás!
 • Naučná stezka Příběh potravin

  Naučná stezka Příběh potravin

  Populárně naučná stezka „Věda na polích a ve stájích – Příběh potravin“ se koná jednou za rok, vždy v červnu. Již 11. ročník této naučné stezky je opět koncipován jako dvoudenní akce. Páteční program je vyhrazen žákům prvního stupně základních škol na farmě v Netlukách a políčkách České zemědělské univerzity, sobotní program v Netlukách pro […]
 • Možnosti zvyšování rentability výroby mléka v podmínkách precizního zemědělství

  Možnosti zvyšování rentability výroby mléka v podmínkách precizního zemědělství

  Česká technologická platforma pro zemědělství ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v. v. i. si Vás dovolují pozvat na workshop Možnosti zvyšování rentability výroby mléka v podmínkách precizního zemědělství, který se uskuteční ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Praze Uhříněvsi 1. června 2023 od 9:00 hodin.
VÚŽV v.v.i. > Praxe > Připravujeme