Evidence nemocí a léčení skotu v aplikaci deník nemocí a léčení

VÝZKUMNÝ ÚSTAV ŽIVOČIŠNÉ VÝROBY, v.v.i. V UHŘÍNĚVSI, VÝZKUMNÝ ÚSTAV VETERINÁRNÍHO LÉKAŘSTVÍ, v.v.i. V BRNĚ a ČESKOMORAVSKÁ SPOLEČNOST CHOVATELŮ, A.S. HRADIŠTKO POD MEDNÍKEM. Evidence nemocí a léčení skotu v aplikaci deník nemocí a léčení. Autoři: STANĚK, Stanislav, ŠLOSÁRKOVÁ, Soňa, FLEISCHER, Petr, PECHOVÁ, Alena, ZAVADILOVÁ, Ludmila, NEJEDLÁ, Eliška, HÁJEK, Michal a LIPOVSKÝ, David.. Česká republika. Certifikovaná metodika 978-80-7403-197-7. 2018-10-26.
Kateg. publikaceMetodiky certifikované; metodiky; software
Interní odkaz18229.pdf
Abstrakt

Metodika, určená pro chovatele a ošetřovatele dojeného skotu a pro jejich poradce, si klade za cíl podat komplexní, podrobný a ucelený návod jak vést elektronickou cestou Deník nemocí a léčení, který je v České republice jediným mezinárodně kompatibilním nástrojem pro on-line evidenci onemocnění a léčení dojeného skotu. Deník nemocí pracuje na platformě Přístup k datům, kterou spravuje Českomoravská společnost chovatelů, a. s. a je volně přístupný všem zaregistrovaným uživatelům. Jednotlivé moduly aplikace nabízí tyto funkce: evidence nemocných zvířat, zadávání onemocnění a léčby, tisk sestav zvířat s naplánovanými úkony, přehled zvířat ve stájích, správu používaných léčiv, vedení skladového hospodářství léčiv a rychlé výstupy o zdraví stáda (např. výskyt mastitid apd.)

ProjektNávrh a uplatnění plošného systému sběru dat o nemocech skotu a jeho využití v managementu stád, šlechtění a pro racionální užívání antimikrobik, Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace
Ke stažení 18229
OdděleníGenetika a šlechtění hospodářských zvířat, Technologie a technika chovu hospodářských zvířat