Věda na polích a ve stájích aneb Příběh potravin

Populárně naučná stezka „Věda na polích a ve stájích – Příběh potravin“ se koná jednou za rok, vždy v červnu. Jedenáctý ročník Příběhu potravin“, který každoročně pořádá Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. ve spolupořadatelství se společností Selgen, a.s. a Českou zemědělskou univerzitou v Praze se v letošním roce opět vydařil.


Naučná stezka byla koncipován jako dvoudenní akce. Pátek 9. června na farmě v Netlukách a v sobotu 10. června 2023 na 22 stanovištích v Netlukách.

Páteční program byl vyhrazen žákům prvního stupně základních škol na farmě v Netlukách a políčkách České zemědělské univerzity, sobotní program v Netlukách pro širokou veřejnost, především rodiny s dětmi.

Pátečního programu naučné stezky se zúčastnilo 406 žáků v doprovodu 40 učitelů z pražských základních škol a Středočeského kraje. Žáci si své znalosti ověřili v cíli naučné stezky ve vědomostním testu.

 

PŘÍBĚH POTRAVIN

 

 

 

 


 

Sobotní naučnou stezku pro širokou veřejnost s tradiční poznávací a vědomostní soutěží navštívilo 593 školních a předškolních dětí v doprovodu rodičů, prarodičů, přišly i maminky s kočárky, skupiny cykloturistů, celkem téměř 2440 účastníků.

 

NÁŠ CHOV

 

 

 

 

 

 

 

Díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství, Odboru precizního zemědělství, výzkumu a vzdělávání a díky dalším 26 partnerům, sponzorům, získá každý dětský účastník naučné stezky za správně vyplněnou křížovku odměnu.

DĚKUJEME!

VÚŽV v.v.i. > Aktuality