Výroba mléka v Evropské unii po zrušení kvót

KVAPILÍK, Jindřich a KOPÁČEK, J. Výroba mléka v Evropské unii po zrušení kvót. Mlékařské listy, 2015, roč. 2015(149), s. 21-28. ISSN 1212-950X.
Kateg. publikaceČlánky v odborných časopisech
Interní odkaz15161.pdf
Abstrakt

Tradiční berlínské Mléčné fórum nazvané 18 dnů před koncem kvót – příchod na trh, se pro přibližně 450 účastníků (z toho cca 13 % zahraničních) konalo 12. a 13. Března 2015 v hotelu Andel´s. Podle organizátorů bylo cílem fóra získat kvalifikované názory na nové podmínky v sektoru mléka vyvolané zrušením kvót a měnícími se požadavky společnosti a spotřebitelů na způsob výroby mléka. Jedná se o vývoj evropského a globálních trhů s mlékem, o dopady nové situace na výrobce, zpracovatele a politiky, o vliv přísnějších požadavků ochrany zvířat na ekonomické ukazatele výroby mléka aj. Názory na uvedené a další problémy vycházely z pódiové diskuse s pozvanými odborníky, z přednášek a z diskuse k jednotlivým tématům. Příspěvek uvádí některé názory doplněné aktuálními údaji s důrazem na problematiku zpracování mléka. Ekonomická data jsou z evropské měny na českou přepočítány v kursu 1 euro = 25,00 Kč.

ProjektVýzkum, nové produkty a služby pro vytvoření centra prevence, detekce a podpory léčby mastitid, Rozvoj hospodářských zvířat v multifunkčním zemědělství
OdděleníChov skotu